Roma mposht Juventusin dhe shpreson një vend në ‘zonën Champions’

0

Roma ka mposhtur Juventusin 2-0 duke mbajtur gjallë shpresat për një vend në Ligën e Kampionëve, ndërsa kanë mbetur edhe dy ndeshje deri në fund të kampionatit.

Në pjesën e parë u zhvillua një lojë shumë e kujdesshme nga të dyja skuadrat, edhe pse rastet për gol nuk munguan, por në pjesën e dytë ishte një përballje më e zjarrtë.

Loading...

Juventusi luajti më mirë se Roma në pjesën e dytë, duke zotëruar topin, por ishte Roma që realizoi dy herë në portën e bardhezinjëve.

Golin e parë  e shënoi Alessandro Florenzi (79’), ndërsa Edin Dzeko realizoi  në fund një gol të bukur (90’+3), duke arëtuar kështu tre pikë tejet të rëndësishme për të shpresuar që të kualifikohen në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.