Tuesday, December 10, 2019

EMRAT-FOTO/ Dy shqiptarë vdesin në mënyrë tragjike, lanë pas gratë dhe katër fëmijë jetimë

Dy shqiptarë kanë gjetur vdekjen në dy aksidente të ndryshme në Itali. Njëri prej tyre, një 38 vjeçar i quajtur...
EMRAT-FOTO/ Dy shqiptarë vdesin në mënyrë tragjike, lanë pas gratë dhe katër fëmijë jetimë

Pesë akte të ndryshme konstatimi/ Inxhinieri: Po bëhen shumë gabime, në një tërmet tjetër Durrësi do rrëzohet më shumë

Inxhinieri Agim Seranaj thotë se në vlerësimin e ndërtesave të dëmtuara nga tërmeti po bëhen shumë gabime. Seranaj solli mbrëmjen...
Pesë akte të ndryshme konstatimi/ Inxhinieri: Po bëhen shumë gabime, në një tërmet tjetër Durrësi do rrëzohet më shumë

“Qytetarët i besojnë më shumë një imami sesa qeverisë”/Andi Bushati debati me Spiropalin: Qeveria nuk është…

Një debat i ashpër u zhvillua në emisionin “Open” në Top Channel mes analistit Andi Bushati dhe ministers Elisa Spiropali....
“Qytetarët i besojnë më shumë një imami sesa qeverisë”/Andi Bushati debati me Spiropalin: Qeveria nuk është…

VIDEO/I paskeni lyer muret…. Rama tallet prapë keq me Veliajn: Kanë lezet shkallët xix xix

Kryeministri Edi Rama vijon të trajtojë kukull kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Rama i është kthyer sërish episodit të lyerjes...
VIDEO/I paskeni lyer muret…. Rama tallet prapë keq me Veliajn: Kanë lezet shkallët xix xix

Turizmi dhe Tërmeti, nëse nuk merren masa, pasojat do të jenë të mëdha

Duke u nisur nga fakti që inventari i hoteleve në Durrës – Golem është më i madhi se në çdo...
Turizmi dhe Tërmeti, nëse nuk merren masa, pasojat do të jenë të mëdha

Paralajmërimi i 4 profesorëve të sizmologjisë e ofruan falas studimin më 2013

Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim Muço, i ofruan...
Paralajmërimi i 4 profesorëve të sizmologjisë e ofruan falas studimin më 2013

Sekretariati: Familjet shqiptare paguajnë më shtrejtë energjinë, por kanë kosto rrjeti më të ulët

Familjet shqiptare në faturën finale të dritave, 62 për qind e paguajnë për energjinë, çka tregon për një kosto të...
Sekretariati: Familjet shqiptare paguajnë më shtrejtë energjinë, por kanë kosto rrjeti më të ulët

24 kompanitë e ndërtimit që po japin mjetet dhe infrastrukturën për situatën post tërmet

Janë 24 firma ndërtimi, që i janë bashkuar aksionit për prishjen e banesave të shpallura në rrezikshme në zonën e...
24 kompanitë e ndërtimit që po japin mjetet dhe infrastrukturën për situatën post tërmet

Negociatat, Maqedonia e Veriut kërkon të ndahet nga Shqipëria

Tetorin e kaluar, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria pësuan disfatë në ambiciet e tyre evropiane. Drejtuesit e Unionit kundërshtuan hapjen...
Negociatat, Maqedonia e Veriut kërkon të ndahet nga Shqipëria

Shpërthen Fatos Lubonja: Rama po bën spektakël me tërmetin

Analisti Fatos Lubonja thotë se kryeministri Edi Rama në vend që të bëjë punën dhe të zgjidhë hallin e njerëzve...
Shpërthen Fatos Lubonja: Rama po bën spektakël me tërmetin

POLITIKA

AKTUALITET

Skandali/ Kavaleshenca në Durrës ku humbi jetën kryekomisari, e pabanueshme që...

Shtëpia e Pushimit në Durrës, ku humbi jetën kryekomisar Bajram Hajdarmataj më 26 nëntor, ka qenë e dëmtuar rëndë nga tërmeti i datës 21...

Horoskopi 10 dhjetor, ja çfarë parashikojnë yjet për ju

Dashi Nëse merrni shumë koplimente sot, përpiquni t’i pranoni të gjitha me mirësi. Tregohuni mirënjohës për faktin se njerëzit përreth shohin se sa të mrekullueshëm...

INTERVISTA

SHENDET

RAJONI

Negociatat, Maqedonia e Veriut kërkon të ndahet nga Shqipëria

Tetorin e kaluar, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria pësuan disfatë në ambiciet e tyre evropiane. Drejtuesit e Unionit kundërshtuan hapjen e procesit të pranimit...

BOTA

Sekretari amerikan i Shtetit Pompeo: Do të vazhdojmë t’u ndalojmë hyrjen...

Sot, në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo theksoi se Shtetet e Bashkuara do t’i shtojnë përpjekjet për të luftuar...

Përse Startnews.al

Ne, një grup gazetarësh me shumë përvojë, kryesisht në sektorin e medias së shkruar, kemi vendosur që të kontribuojmë në një dritare tonën, ku kufijtë na i vendos vetëm etika e profesionit dhe jo interesat e padronit, pasi të tillë s’kemi e as kemi...

OP-ED

NA NDIQNI

31,533FansaPëlqeje
998NdjekësitNdjek
- Advertisement -

TE TJERA

15 vjeçari që u dënua për “minim të pushtetit popullor”

Nga Kastriot Dervishi Më 11.10.1976 organet e Degës së Punëve të Brendshme të Rrethit Lushnje, dhanë sihariqin se kryen arrestimin e radhës. Në pranga këtë...

PROFIL

Emri/Një gjeneral në rrethin e ngushtë të bashkëpunëtorëve te Bashës, emërohet...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka zgjeruar rrethin e bashkëpunëtorëve të tij, duke emëruar gjeneral (r) Piro Ahmetaj si këshilltar për Sigurinë Kombëtare. Gjenerali...

Më të lexuarat

Krimi në Klos, për nusen e shtëpisë! Nga sherret te gjyqi, akuzoi vjehrrin e...

Konfliktet mes dy familjeve Dakuci kanë nisur prej shumë vitesh. Shkak duket se është bërë marrëdhënia e tensionuar e nuses së Kujtim Dakucit, me...

FOTO/Kush është një nga 4 viktimat që humbën jetën në Elbasan, burri saj u...

Qyteti i Elbasanit u trondit pasidten e sotme nga një aksident tragjik që ndodhi në Papër, ku katër femra humbën jetën. Faxweb.al raporton se...

Vendimi/Edhe gjykata e Tiranës nuk i njeh zgjedhjet, rrëzon kryebashkiakun …

Edhe gjykata e Tiranës ka nxjerrë vendimin e saj për zgedhjet moniste të 30 qershorit. Ajo ka shpalluar moskompetencë per shqyrtimin e ceshtjes mr nr.10727,...

Plas në Urën Vajgurore, fermerët hidhen masivisht në protestë, bllokojnë urën e Kuçit

Shqipërisë i rikthehen protestat. Sot fermerët janë hedhur për mungesë të vëmendjes dhe subvencionimeve në bujqësi dhe për pasojë ato hidhen në kanal për...

Emri/Bindja Demokratike nxjerr kandidatin në Kukës, i akuzuar si person me rekorde kriminale

Gjate ditës së djeshme është rregjistruar për bindjen demokratike në Kukës Abedin Oruci. Po kush është  kandidati i  “Bindjes Demokratike ” Abedin Oruci? Ai ka...

(Video)E jashtëzakonshme: Lulzim Basha pritet si kryeministër në Kamëz

Lulzim Bashës i eshte rezervuar sikurse pritej një superpritje në bastonin e Partisë Demokratike, Kamëz.  Qindra makina dhe mijëra qytetarë i kane dal para,...
- Advertisement -

EKONOMI

KRONIKA

SOCIALE

SHOW BIZ

LIFESTYLE

KULTURA

SPORT

- Advertisement -