Kryemadhi në SHBA, takon Daniel Serwer: Pa Shqipërinë me sytë tanë, folëm se si vendi mund të dalë nga kriza

0

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar nje takim me profesorin e njohur amerikan, Daniel Serwer të Qendrës për Çështjet Transatlantike, në Shkollën për Studime të Avancuara Ndërkombëtare, Johns Hokpins.

Me nje shenim ne faqen e saj ne FB, Kryemadhi thekson takimi dhe biseda me te ishte e frytshme, “me ide të qarta, dhe të kthehet sërish në shtëpi për të gjithë shqiptarët”.

Loading...

Postimi i Kryemadhit 

Pata kënaqësinë të takoja në Washington profesor Daniel Serwer të Qendrës për Çështjet Transatlantike, në Shkollën për Studime të Avancuara Ndërkombëtare, Johns Hokpins. ( https://www.sais-jhu.edu/daniel-serwer )
Diskutuam dhe bashkëbiseduam për problematika nga më të ndryshmet parë nga këndvështrime shumë interesante. Debatuam dhe pamë Amerikën me sytë e Daniel Serwer, ashtu si edhe ai pa Shqipërinë me sytë tanë.
Një bisedë e frytshme, me ide të qarta, dhe të kthehet sërish në shtëpi për të gjithë shqiptarët. 🌹🇦🇱🇺🇸

 

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.