Aktori i madh sulmon Thaçin: Presnjak, po t’i shkruan keq fjalimet Edi Rama

0

Aktori dhe shkrimtari kosovar, Çun Lajçi, ka folur sot rreth përplasjes ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe ish-kreut të shtetit shqiptar, Sali Berishës.

Lajçi ka thënë se gjuha të cilën po e përdor Thaçi kundrejt Berishës, tregon se Thaçi në mungesë të intelektit, përveç Ramush Haradinajt, po e shanë Berishën.

Loading...

Ai thotë se një gjuhë e tillë është më e ulët se e një ‘presnjaku’, shkruan Gazeta Express.

“Keq po t’i shkruan fjalimet Rama’, thekson ndër të tjera në këtë reagim Lajçi, i cili i bën thirrje Thaçit të mos e shaj ‘doktorin’, pasi që ai di gjithçka për ‘komandantët e Rognerit’.

Reagimi i plotë:

Me shkas

Faleminderit profesor Enver Bytyqi dhe ti Sali Rexhaj nipi i Rexhë Avdisë, për dy shkrime cilsore e t’paanshme që i lexova nga ju, për hutaçin President të Kosovës, i cili po shanë n’mungesë autoriteti e intelekti, jo vetëm Ramushin, po tani edhe doktorin e profesorin, intelektualin e politikanin Sali Berishën, dhe fjalori i tij ka ra aç poshtë sa pak asht me krahasue me presnjakun e maskarallakun – fjalët e tija këto që dje i tha ne nji TV derisa po e bante punën e avokatit tue mbrojt Kadrinë.

– Vallë, pse ka nevojë të mbrohet njeriu i pafajshëm?

– apo me avokaturën e tij don m’e deshmue pikërisht fajsinë e tij,( kështu siç banë edhe me F.Brovinën! )

Hashim, mos e shaj ish president Salihun se ai din gjithçka për vitet kur “komandantat” e udheheqshin luftën e Kosovës nga Rogneri.

Keq po t’i shkruen fjalimet Rama!

Në nji TV edhe Vuçiçi t’tha: mos fol Hashim!

Nëse jo neve, atëherë birit tand kërkoi falje!

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.