Shakira paraqitet në gjykatë, ja akuzat ndaj saj…

0

Këngëtarja e njohur kolumbiane Shakira është paraqitur në gjykatën e Spanjës për t’iu përgjigjur akuzave për evazion fiskal. Prokurorët pohojnë se këngëtarja ka shmangur pagesën e 14.5 milionë euro të tatimit mbi të ardhurat, të cilat ajo i fitoi ndërmjet viteve 2012 dhe 2014.

42-vjeçarja bashkëshortja e futbolistit të njohur Gerard Pique ka shangur gazetarë, fotografë dhe kamera televizive në ndërtesën e gjykatës në Esplugues de Llobregat duke hyrë nëpërmjet garazhit.

Loading...

Akuzat ndaj saj u ngritën dhjetorin e kaluar për kohën kur Shakira kishte jetuar në Katalonia, por përfaqësuesi i këngëtares ka thënë se ajo nuk kishte jetuar në Spanjë deri në vitin 2015 dhe se i kishte paguar të gjitha detyrimet e saj tatimore.

Kjo është hera e dytë në vetëm dy muaj që Shakira paraqitet në gjykatë. Në maj ajo ishte po ashtu në gjykatë për shkak se u padit për plagjiaturë të këngës “La Bicicleta”, por padia u hodh poshtë pasi u konfirmua se kënga nuk kishte plagjiaturë.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.