Video/ Tre kartona, nje trofe/Messi i “tradhëton”, shokët i dhurojnë medalje me Argjentinën.

0

Tre gola, dy kartona të kuq dhe një fitues.

Argjentina është fituesja e medaljes së bronztë në Kupën e Amerikës 2019, që po zhvillohet aktualisht në Brazil. Skuadra Albiceste mposhti 2-1 në finalen e vogël kampionët në fuqi, Kilin. Një takim që i kishte të gjithë brenda, gjaknxehtësinë, kartonat, penalltitë, golat dhe … fituesin.

Loading...

Që do të ishte një takim i vështirë u pa që në minutat e para, por një dygolësh i shpejtë me autor Aguero dhe Dybala bëri që të ndizej situata. Lionel Messi humbi toruan dhe u ndëshkua me karton të kuq pas 37 minutash lojë. Të njëjtin fat kishte edhe Gary Medel, shkak i atij sherri që ndezi të gjithë takimin.

Gjithsesi, një gol i akorduar me anë të sistemit VAR bëri që drithërimat në “Arena Corinthians” të ishin prezent deri në fundin e takimit. Përfundimisht, 2-1 dhe Argjentina e mbyll me medalje këtë kompeticion. Ndërkohë, finalja e madhe do të diskutohet në “Maracana” mbrëmjen e kësaj të diele, me Brazilin që niset favorit ndaj Perusë.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.