E papritur, Haradinaj i drejtohet popullit: Jemi të fortë! Sovranitetin do ta mbrojmë me çdo çmim!

0

Kryeministri i Kosovës Ramush haradinaj i është drejtuar befas me një thirrje, popullit të Kosovës:

“Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës. Jemi bashkë dhe jemi të fortë! Askush nuk do të na ndajë.  Sovranitetin, integritetin dhe paprekshmërinë e Kosovës, do ta mbrojmë me çdo çmim.”

Loading...

Deklarata është bërë para pak minutash në Fb dhe ka ardhur pasi autoritetet e Kosovës i kanë ndaluar hyrjen, ministrit të Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin. Lajmin e konfirmoi për REL, Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të Jashtëm të Kosovës.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.