Detajet/Ja çfarë u gjet në bodrumin e argjendarisë që shpërtheu në Bllok

0

Detaje të reja janë zbardhur nga shpërthimi i ndodhur dje në një argjendari në zonën e Bllokut, në kryeqytet, në rrugën “Vaso Pasha”.

Sipas televizioneve informative, në bodrumin ku kryheshin punimet për riparimin e bizhuterive, janë gjetur dy bombola të mbushura.

Loading...

Në raportin paraprak të përpiluar nga ekspertët zjarrfikës, ngjarja ka ndodhur për shkak të një pakujdesie njerëzore.

Bombola e gazit është gjetur me valvul të hapur dhe dyshohet se ka pasur rrjedhje në tubin përcjellës mes bombolës dhe pajisjes, me të cilën punohej.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.