Haradinaj i tregon muskujt treshes Rama-Thaçi-Vuçiç: Më keni kundër për ndarjen e Kosovës

0

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth temës së ndarjes së Kosovës, e cila sipas tij, është projekt i Serbisë dhe rrezikon shtetësinë e Kosovës.

“Ndarja është projekt i Serbisë, kushdo që e përkrah këtë projekt rrezikon arritjen më të madhe që kemi – 17 shkurti, shtetin e Kosovës. Jam kundër secilit që është pro ndarjes dhe lëvizjes së kufijve”, ka thënë Haradinaj në RTV Dukagjini.
Më pas, Haradinaj lëshon edhe një mesazh për politikanët brenda dhe jashtë Kosovës, që kanë dalë pro këtij projekti.

Loading...

“Të gjithë ata që janë rreshtuar për këtë marrëveshje, më kanë kundër, sido që e kanë emrin apo çfarëdo funksioni që kanë”, paralajmëroi Haradinaj.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.