‘Lule t’bukra ka Tirona’: Merita Halili në Tiranë, me të parin koncert recital pas 20 vjetësh

0

Këngëtarja e mirënjohur  e muzikës popullore, Merita Halili, do të rikthehet me këngë në Tiranë, pas më shumë se 20 vjetësh. Ajo do të japë një koncert recital të sajin, titulluar sipas këngës që e bëri të njohur, “Lule t’bukura ka Tirona”.

Recital i ‘bilbilit’ të Shqipërisë së mesme me Ansamblin Popullor do të shfaqet në 27 dhe 28 shtator, ora 19:00 në Pallatin e Kongreseve.

Loading...

TKOB njofton se  koncerti është premierë absolute e Ansamblit Popullor të Këngëve dhe Valleve.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.