Dhimbja e dhëmbëve, shenjë e ndonjë sëmundje të rëndë

0

Problemet e dhëmbëve sinjalizojnë që trupi po lufton me disa çrregullime më të thella, siç janë sëmundjet e zemrës, diabeti dhe Alzheimeri, paralajmëroi kohët e fundit Dr. Steven Lin, dentist dhe nutricionist.

Nëse personi nuk reagon me kohë dhe shkon te dentisti, ai mund të zhvillojë diabet tip 2 dhe madje edhe sulm në zemër, transmeton KP.

Loading...

Doktor Lin vuri në dukje se pacientët e tij, më shpesh gratë në të njëzetat, të cilët vuajnë nga probleme të tretjes si kapsllëku, sindroma e fryrjes dhe zorrët irrituese, dhe që kanë duar dhe këmbë të ftohtë dhe depresion, kanë diçka të përbashkët – dhëmbët e veshur dhe të hollë.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.