Gjykata në Francë vendos: Gjeli i zhurmshëm mund këndojë

0

Një Gjykatë në Francë ka hedhur poshtë ankesën për zhurmën që shkaktoi një gjel. Gjykata, ka vendosur që gjeli i zhurmshëm mund të vazhdojë të këndojë.

Ajo mori vendim që gjeli Maurice mund të vazhdojë të këndojë, duke hedhur poshtë ankesën e komisionit, i cili akuzoi pronarin e tij për shkak të zhurmës. Pronarja e Maurice, Korin Feso, mund të mbajë gjelin në ishullin e vogël Oleron të Francës.

Loading...

Sot, gjykata hodhi poshtë ankesën e një çifti që ankohej se gjeli po bën shumë zhurmë, dhe i urdhëroi ata të paguanin 1000 euro ose 897 funte, si dëme që i shkaktuan pronarit të Maurice, shkruan The Guardian, transmeton Koha.net.

Image

 

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.