VIDEO+FOTO/E pazakontë në Vlorë, turisti ndërhyn të mbrojë qenin, dy të rinjtë e dhunojnë

0

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Vlorë, ku protagonistë të saj ishin dy djem vlonjatë dhe një turist nga Rusia. Siç shihet edhe nga videoja e siguruar për “BalkanWeb” nga gazetari Enrik Mehmeti, të rinjtë shfaqen duke dhunuar një qen afër një ndërtese të braktisur në zonën e “Ujit të Ftohtë”, ndërsa turisti rus ka zbritur nga makina dhe ka tentuar të ndalojë këtë veprim aspak njerëzor.

Loading...

Por në këtë moment, të rinjtë kanë dhunuar edhe turistin rus i identifikuar si Sergey Dzambula dhe në trupin e tij shquhen qartë shenjat e dhunës ku dhe është gjakosur. Veprimi i turpshëm i të rinjve nuk ka përfunduar me kaq. Ata nën demonstrimin e forcës kanë tentuar t’i grabisin edhe telefonin celular.

Gazetari Mehmeti raporton se policia ka nisur hetimet, ndërsa rusi i dhunuar ndodhet aktualisht në komisariat dhe po pyetet për rrethanat ngjarjes.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.