Ceremonia çmimeve Oscar 2019 zhvillohet sonte në mbrëmje

0

Do të zhvillohet sonte në mbrëmje ceremonia e cmimeve Oscar 2019. Ajo është ceremonia e 91-të dhe do të zhvillohet sonte në mbrëmje në teatrin “Dolby” në Hollywood, ndërsa me orën tonë lokale rreth orës 2.00 të ditës së hënë.

Janë dy filmat të cilët dominojnë listën e nominimeve, Drama e regjisorit Alfonso Cuaron “Roma” dhe një komedi-dramë  “The Favourite”.

Loading...

Ndërsa filmi “A star is born” me këngëtaren e famshme Lady Gaga ka 8 nominime. Po kaq nominime ka edhe filmi biografik për Dick Cheney, “Vice”.

Nominimet për aktorin më të mirë janë:

Christian Bale (Vice)

Bradley Cooper (A Star Is Born)

Willem Dafoe (At Eternity’s Gate)

Rami Malek (Bohemian Rhapsody)

Viggo Mortensen (Green Book)

Nominimet për aktoren më të mirë:

Yalitza Aparicio (Roma)

Glenn Close (The Wife)

Olivia Colman (The Favourite)

Lady Gaga (A Star Is Born)

Melissa Mccarthy (Can You Ever Forgive Me?)

Nominimet për filmin më të mirë:

Black Panther

BlacKkKlansman

Bohemian Rhapsody

The Favourite

Green Book

Roma

A Star Is Born

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.