Basha: Në Dibër kandidatët i caktoi Ymer Lala, të PS dhe atë të Bashkimeve Profesionale

0

Duke folur për vjedhjen e zgjedhjeve në Dibër në vitin 2016 ku PS eksperimentoi atë që do ta shtrinte në të gjithë Shqipërinë në vitin 2017, kreun i PD Lulzim Basha deklaroi se kurrsesi nuk do të ketë zgjedhje me 30 qershor të njëanshme me kandidatët  e PS dhe atë Bashkimeve Profesionale.
Në këtë rast, kreu i opozitës shqiptare u ndal duke iu referuar rastit të Dibrës sipas tij si kandidatin e PS, ashtu dhe atë të Bashkimeve Profesionale e ka nxjerrë sërish Ymer Lala.
“Në Dibër kandidati i PS për bashkinë është ai që ishte rezervë herën e parë në 2016 dhe që dhe ai është i përfshirë në grabitjen e procesit zgjedhor në 2016. Edhe kandidati i Bashkimeve Profesionale (e ka fjalën për Shkëlzen Qokun), ish sekretari i degës tonë i larguar për bashkëpunim, i blere nga Ymer Lala” tha Basha.

 

Loading...

 

 

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.