VIDEO/Horror në Spanjë, shokohen spektatorët, këngëtarja e njohur vdes në skenë

0

Një këngëtare spanjolle 30 vjeçe ka humbur jetën sot, pasi u godit nga pajisjet e fishekzjarrëve, në kohën që po performonte në skenë.

Këngëtarja Joana Sainz, 30 vjeçe pjesë e Orkestrës Super Hollyëood, e cila ka 15 anëtarë, ku përfshihen këngëtare, valltarë dhe bateristë, po performonte mbrëmë në Las Berlanas në Avila. Ajo u godit në pjesën e barkut nga fishekzjarrët e dendur që ishin pranë skenës.

Loading...

E reja u dërgua në spital, por ndërroi jetë rrugës. Performanca live u pezullua pas ngjarjes, e cila ndodhi rreth orës 02.00 të mbrëmjes. Në kohën që ndodi incidenti, rreth 1000 vetë ishin duke shijuar koncertin.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.