Reja pas fitores ndaj Islandës: Kjo ishte skuadra e vërtetë, jo ajo me Francën

0

Trajneri i kombëtares, Edi Reja komenton fitoren me Islandën. Ai tha se sot në fushë ishte një skuadër e vërtetë dhe kritikoi median për sulmin që I bëri lojtarëve pas humbjes me Francën.

“Franca nuk ishte ndeshja e vërtetë. Kjo me Islandën ishte një ndeshje e vërtetë kjo është një skuadër e vërtetë. Ajo që ka rëndësi është që sheh një skuadër që lufton dhe është më e bashkuar. Dhe lojtarët që hynë si zëvendësues dhanë maksimumin. Merita është e tyre, trajneri mund të japë drejtim, por merita është e skuadrës. Më vjen keq që pas Francës lojtarët u masakruan nga media

Loading...

Ata treguan se nuk janë ata të Francës por ata që janë sot. Nuk duhen trajtuar keq. Vijnë këtu sepse kanë në zemër Shqipërinë”

Deklarata u be ne nje prononcim per RTSH pas ndeshjes 4-2 ndaj Islandes qe u luajt ne Elbasan Arena.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.