Përfundon takimi i partive aleate të PD me ambasadorin e BE, Mediu: Presidenti të thërrasë…

0

Ka përfunduar takimi i ambasadorit të BE në Tiranë, Luigi Soreca me krerët e disa prej partive opozitare.

Në këtë takim morën pjesë Fatmir Mediu, Vangjel Dule, Nard Ndoka dhe Dashamir Shehi.

Loading...

Në një deklaratë për mediat, kreu i PR-së Fatmir Mediu u shpreh se, Soreca është pro dialogut, ndërsa shtoi se do ti bëjnë thirrje presidentit të Republikës të thërrasë një tryezë pozitë-opozitë për zgjidhjen e ngërçit politik në vend.

Ndërkohë nga ana e tij, Vangjel Dule deklaroi se opozita është e vendosur për ndryshimin e sistemit zgjedhor.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.