Foto-Video/ Panik në SHBA, vërshim i frikshëm i stuhisë “Barry”

0

Stuhia e fuqishme “Barry” mund të kthehet në uragan. Kjo është e dhëna më e fundit që ka alarmuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Luiziana.

Loading...

Stuhia ka goditur Gjirin e Meksikës dhe shpejtësia e saj vjen duke u shtuar, çka pritet të prekë tokën si një uragan i kategorisë së parë. Mediet botërore kanë publikuar foto dhe video nga stuhia e tmerrshme, me shtrëngata dhe reshje të dendura shiu.

Deri më tani, raportohet se mijëra njerëz kanë mbetur pa energji elektrike, ndërsa nuk përjashtohet edhe rreziku i tornadove. Për këtë arsye, mediet raportojnë se ka nisur evakuimi masiv i njerëzve, që rrezikojnë të preken nga uragani.

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri

Shërbimi meteorologjik kombëtar kanë paralajmëruar se përmbytjet nga stuhia përbëjnë një kërcënim të madh: “Koha është e shkurtër dhe nuk premton. Nëse keni diçka për ta përfunduar, bëjeni shpejt pasi përmbytjet do të rrezikojnë jetët njerëzore”.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.