PRAPASKENAT: Ronaldo shkarkoi Allegrin dhe i vuri “kusht” Sarrit! Agnelli me shpatulla pas murit

0

Portali italian “Dagospia” ka nxjerrë disa prapaskena sa i përket Cristiano Ronaldos
dhe investimit kolosal që Juventusi bëri duke e afruar verën e shkuar. Andrea
Agnelli, presidenti i “Zonjës”, i shtyrë nga ambicjet personale për të ngritur
Champions League, investoi një kapital të tërë dhe kërkoi edhe ndihmën e pronarit
të EXOR, John Elkan, për të rritur buxhetin.

Sipas “Dagospia”, tashmë Juventusi detyrohet që të shesë dhe duhet të krijojë
shumë plusvlera, ndryshe rrezikon të përfshihet në humbje të mëdha dhe UEFA
mund t’i tërheqë veshin në të ardhmen. Fitimet nuk po dalin më për të paguar
gjithçka është investuar, shtuar kësaj edhe blerja e De Ligt. Këtë sezon, në fakt,
Agnelli është hedhur all-in dhe dëshiron Champions League, pasi sezonin tjetër,
Ronaldo do të jetë edhe një vit i plakur dhe do të jetë tepër e vështirë

Loading...

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.